Ginekolog odpowiada
skad sie bierze paciorkowiec grupy b-prosze o odpowiedz
wyniki na toxo
Do pana doktora
prosze interpretacje wyników i porade
wyniki badań - proszę o interpretację
Pytanie do P. Doktora - wada nerki
poroniłam... ile czekać z następną ciążą ??
pytanie do lekarza
Dyskopatia a ciąża
Microgynon a ciąża.... ???
Pytania do lekarza
porod
miesiaczka po
KIEDY CYTOLOGIA?
Proszę pomóżcie mi!Jestem w ciąży?????????
dziwne uczucie ciągnięcia w ciąży
JAKA TERAPIA PRZY PCO?
do pana Doktora
krew w śluzie
jak mierzyc goraczkę ?
wędrująca macica?
Test Manninga i dlaczego 8 punktów
DO DOKTORA SŁAWKA- CIAZA ZAGROZONA!!PYTANIA!
ciąża???
nawracające plamienia...
Prawie 9 tygodni i nie mam okresu :(
Wyniki dobre czy złe? Proszę o pomoc!!!
Ważne pytanie- do dr.Sławka
za mało badań
Basen i freediving.
Grzyby a ciąża
TARCZYCA wyniki
Skurcze, szyjka - do dr-a Sławka
płytki krwi w ciąży
przezierność karkowa 2.2


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
   Droga Czytelniczko, wkrótce zostaniesz mamą. Już teraz troszczysz się o swoje maleństwo. Udajesz się do lekarza, który będzie prowadził Cię przez tak ważny okres życia. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  Twój lekarz najpierw oceni wiek ciąży. Przyjęło się liczyć go od pierwszego dnia ostatniej miesiączki; chociaż tak naprawdę zapłodnienie nastąpiło nieco później (w fazie płodnej cyklu). Fizjologicznie ciąża trwa średnio około 40 tygodni od terminu wystąpienia ostatniej miesiączki, czyli 10 miesięcy księżycowych, tj. po 28 dni. Już na początku ciąży wyznacza się przewidywany termin porodu, jeśli znana jest dokładna data ostatniej miesiączki, a cykle miesiączkowe były regularne. Służy do tego tzw. reguła Naegelego: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące. Np. jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 1 stycznia to przewidywany termin porodu przypada na 8 października. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedynie termin orientacyjny i tylko około 5% ciężarnych rodzi w wyznaczonym terminie! W ustaleniu orientacyjnego terminu porodu pomocne są: data odczuwania pierwszych ruchów płodu oraz pomiary dziecka wykonane w czasie badania USG (najlepiej w pierwszej połowie ciąży). W zdecydowanej większości przypadków dziecko osiąga zdolność do samodzielnego pozamacicznego życia po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. U noworodka urodzonego przedwcześnie mogą wystąpić trudności adaptacyjne, tym większe im wcześniej dochodzi do porodu.

  Byłoby idealnie, gdyby kobieta zgłaszała się do lekarza przed planowaną ciążą. Pozwoliłoby to ocenić stan jej zdrowia, ustalić odpowiednie zalecenia, aby jak najlepiej przygotować organizm kobiety do czekającego go zadania. Życie jednak kieruje się własnymi prawami i większość kobiet zgłasza się do lekarza już w trakcie trwania ciąży. Domyślając się swego odmiennego stanu, pragną potwierdzić to przypuszczenie i znaleźć fachową opiekę.

  W czasie pierwszej wizyty lekarz prowadzący zapyta Cię o stan zdrowia Twój i Twojej rodziny, o przebyte ciąże, warunki, w jakich żyjesz i pracujesz, aby wykluczyć zagrożenia związane z obciążeniami rodzinnymi i zdrowotnymi. Udzieli Ci porady dotyczącej właściwego odżywiania się i prowadzenia racjonalnego trybu życia. Założy kartę prowadzenia ciąży, w której będą dokonywane zapisy badań kontrolnych, stosowanych leków, konsultacji lekarzy innych specjalności.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

skad sie bierze paciorkowiec grupy b-prosze o odpowiedz

  w moim wymazie wykryto paciorkowca grupy b.naprawde nie mam pojecia skad moglam sie zarazic taka bakteria?moja midwife twierdzi,ze nie mam sie czym niepokoic.czy napewno?prosze o odpowiedz

  a kto to jest midwife? :shock:

  polozna w Anglii,ktora prowadzi ciaze;)

  Przynajmniej jest 20 % nosicielek. SW

  a wiadomo gdzie mozna sie takim paciorkowcem zarazic?

  To składnik prawidłówej flory w pochwie i odbytu, trudno czasem mówic o zakażeniu. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Nadmierne owłosienie

Mam 28 lat. Minąl rok jak na rękach i brzuchu pojawiło mi się ciemne owłosienie. Niedawno zauważyłam, że zaczyna również występować na twarzy. Jaka może być przyczyna i jak to powstrzymać? Nadmierne owłosienie jest objawem klinicznym i w związku z tym jego ocena, przyczyny oraz terapia ustalane są po badaniu. Radzę skonsultować się z lekarzem.
Copyright ©2006 ciaza.e-mama.eu. All rights reserved.
       www.ciaza.e-mama.eu/index.php?l=5914&p=5916
Zabawki Tiny Love Zabawki Matern Program Twoja Encyklopedia PWN 60 tysięcy haseł