Ginekolog odpowiada
Poroniłam co teraz?
Grupa krwi
Dziwne napinanie się brzucha w 21tc.
do pana doktora!!
kaszel
Krwotok z nosa
Twardnienie brzucha
Konflikt Serologiczny
akcja serca ciężarnej
masci rozgrzewajace-czy szkodza w ciazy?
drętwienie rąk
Torbiel a ciąża
może pomożecie
wole tarczycy
badania prenatalne
krem na rozstepy
Dziwne cykle
Bol!!!
podróż samolotem
interpretacja usg w 32 tc
Czy mamy konflikt krwi??
Ciagla biegunka w ciazy - blagam o pomoc
Wodonercze u dzidziusia
pomóżcie
gorąco proszę p. doktora o interpretację wyników
Douphaston a dolegliwości ciążowe
wyniki moczu
PYTANIE DO PANA DOKTORA- STREPTOCOCCUS AGALACTIAE
Brak bicia serduszka u dziecka
kwas foliowy
PRZEPUKLINA PACHWINOWA W CIAZY
no-spa a ciaza
Tarczyca po ciaży
PILNE Do doktora Sławka
panie doktorze kiedy dni plodne


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
   Droga Czytelniczko, wkrótce zostaniesz mamą. Już teraz troszczysz się o swoje maleństwo. Udajesz się do lekarza, który będzie prowadził Cię przez tak ważny okres życia. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  Twój lekarz najpierw oceni wiek ciąży. Przyjęło się liczyć go od pierwszego dnia ostatniej miesiączki; chociaż tak naprawdę zapłodnienie nastąpiło nieco później (w fazie płodnej cyklu). Fizjologicznie ciąża trwa średnio około 40 tygodni od terminu wystąpienia ostatniej miesiączki, czyli 10 miesięcy księżycowych, tj. po 28 dni. Już na początku ciąży wyznacza się przewidywany termin porodu, jeśli znana jest dokładna data ostatniej miesiączki, a cykle miesiączkowe były regularne. Służy do tego tzw. reguła Naegelego: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące. Np. jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 1 stycznia to przewidywany termin porodu przypada na 8 października. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedynie termin orientacyjny i tylko około 5% ciężarnych rodzi w wyznaczonym terminie! W ustaleniu orientacyjnego terminu porodu pomocne są: data odczuwania pierwszych ruchów płodu oraz pomiary dziecka wykonane w czasie badania USG (najlepiej w pierwszej połowie ciąży). W zdecydowanej większości przypadków dziecko osiąga zdolność do samodzielnego pozamacicznego życia po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. U noworodka urodzonego przedwcześnie mogą wystąpić trudności adaptacyjne, tym większe im wcześniej dochodzi do porodu.

  Byłoby idealnie, gdyby kobieta zgłaszała się do lekarza przed planowaną ciążą. Pozwoliłoby to ocenić stan jej zdrowia, ustalić odpowiednie zalecenia, aby jak najlepiej przygotować organizm kobiety do czekającego go zadania. Życie jednak kieruje się własnymi prawami i większość kobiet zgłasza się do lekarza już w trakcie trwania ciąży. Domyślając się swego odmiennego stanu, pragną potwierdzić to przypuszczenie i znaleźć fachową opiekę.

  W czasie pierwszej wizyty lekarz prowadzący zapyta Cię o stan zdrowia Twój i Twojej rodziny, o przebyte ciąże, warunki, w jakich żyjesz i pracujesz, aby wykluczyć zagrożenia związane z obciążeniami rodzinnymi i zdrowotnymi. Udzieli Ci porady dotyczącej właściwego odżywiania się i prowadzenia racjonalnego trybu życia. Założy kartę prowadzenia ciąży, w której będą dokonywane zapisy badań kontrolnych, stosowanych leków, konsultacji lekarzy innych specjalności.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

interpretacja usg w 32 tc

  mam takie dośc nietypowe pytanie, wynikające z opisu , jakie otrzymalam po dzisiejszym usg, mianowicie dotyczy on punktu na temat twarzoczaszki, w trakcie usg lekarz opisał mi dokładnie twarz dziecka , co prawda widiczną jedynie z profilu , natomiast w opisie usg znalazł sie komentarz" twarzoczaszka trudna do oceny , wydaje sie byc prawidlowa" Twarz dziecka była lekko przesłonięta pepowiną i tak jak wspomnialam widoczny był przezde wszystkim profil - czy wobec tego otrzymany opis wynika właśnie z takiego ułożenia, czy tez może byc coś nie w porządku ? Wydaje mi sie, że lekarz prowadzący poinformowałby mnie o nieprawidłowościach w rozwoju, pozostale wyniki sa jak najbardziej prawidłowe. Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie.

  Jest niewidoczna i dlatego wynik nie może być w 100 % - bez żadnej nieprawidłowości. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Po terminie?

Jest już 2 dni po terminie, w którym miałam urodzić. Nie wiem, kiedy powinnam wybrac sie do szpitala. Od kilku tygodni pobolewa mnie brzuszek, boję się, że coś jest nie tak. Mój mąż chciałby juz mnie tam zawieźć, ale mogą mnie nie przyjać. Radzę zgłosić się jednak do szpitala. Na pewno zostanie Pani zbadana i dokonana zostanie ocena stanu dziecka. Jeżeli nie będzie potrzeby, nie zostanie Pani przyjęta, ale uzyska Pani informacje, jak dalej postępować i kiedy zgłosić się do przyjęcia, gdyby poród sam się nie rozpoczął. Nie powinna Pani bać się, że "coś jest nie tak", bo to nic nie da, tylko zgłosić się na badanie, które zapewne Panią uspokoi.
Copyright ©2006 ciaza.e-mama.eu. All rights reserved.
       www.ciaza.e-mama.eu/index.php?l=5640&p=5694
Zabawki Tiny Love Zabawki Matern Program Twoja Encyklopedia PWN 60 tysięcy haseł