Ginekolog odpowiada
Pierwsza wizyta w ciazy?
kOLKA nERKOWA W CZASIE CIAZY;(:(
Gynalgin
Niepokojace wyniki krwi i moczu
Streptococcus agalactiae
ważne
Proszę o interpretację wyników
myszy i ludzie
Łuszczenie naskórka
Cytomegalia a poród
Macica dwurożna w kształcie serca ??!!
czy to może być cholestaza?????????/
Osteoporoza? Osteopenia? w ciąży - co robić?
BARDZO WAZNE!!!
Konflikt serologiczny
Bakterie paciorkowca.
pytania do ginekologa
Lozysko na przedniej stronie macicy
Wysoki progesteron
bóle ZNPM czy owulacyjne?
Urospet w 1 m-cu ciazy??
Aaliyah poradz proszę.
Aaliyah prosze odpowiedz!! Badanie moczu! PILNE
Kaprogest - pilne!
częstoskurcz napadowy a ciąża
test na toxo
Proszę o interpretację wyników
Diana 35
LUTEINA - jak dlugo??
Jakie leki?
czy brac zelazo?
mam wilka prosbe
ciąża? poronienie prosze o wypowiedzi......................
Panie Doktorze proszę o poradę .
Dwa powody do niepokoju


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
   Droga Czytelniczko, wkrótce zostaniesz mamą. Już teraz troszczysz się o swoje maleństwo. Udajesz się do lekarza, który będzie prowadził Cię przez tak ważny okres życia. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  Twój lekarz najpierw oceni wiek ciąży. Przyjęło się liczyć go od pierwszego dnia ostatniej miesiączki; chociaż tak naprawdę zapłodnienie nastąpiło nieco później (w fazie płodnej cyklu). Fizjologicznie ciąża trwa średnio około 40 tygodni od terminu wystąpienia ostatniej miesiączki, czyli 10 miesięcy księżycowych, tj. po 28 dni. Już na początku ciąży wyznacza się przewidywany termin porodu, jeśli znana jest dokładna data ostatniej miesiączki, a cykle miesiączkowe były regularne. Służy do tego tzw. reguła Naegelego: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące. Np. jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 1 stycznia to przewidywany termin porodu przypada na 8 października. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedynie termin orientacyjny i tylko około 5% ciężarnych rodzi w wyznaczonym terminie! W ustaleniu orientacyjnego terminu porodu pomocne są: data odczuwania pierwszych ruchów płodu oraz pomiary dziecka wykonane w czasie badania USG (najlepiej w pierwszej połowie ciąży). W zdecydowanej większości przypadków dziecko osiąga zdolność do samodzielnego pozamacicznego życia po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. U noworodka urodzonego przedwcześnie mogą wystąpić trudności adaptacyjne, tym większe im wcześniej dochodzi do porodu.

  Byłoby idealnie, gdyby kobieta zgłaszała się do lekarza przed planowaną ciążą. Pozwoliłoby to ocenić stan jej zdrowia, ustalić odpowiednie zalecenia, aby jak najlepiej przygotować organizm kobiety do czekającego go zadania. Życie jednak kieruje się własnymi prawami i większość kobiet zgłasza się do lekarza już w trakcie trwania ciąży. Domyślając się swego odmiennego stanu, pragną potwierdzić to przypuszczenie i znaleźć fachową opiekę.

  W czasie pierwszej wizyty lekarz prowadzący zapyta Cię o stan zdrowia Twój i Twojej rodziny, o przebyte ciąże, warunki, w jakich żyjesz i pracujesz, aby wykluczyć zagrożenia związane z obciążeniami rodzinnymi i zdrowotnymi. Udzieli Ci porady dotyczącej właściwego odżywiania się i prowadzenia racjonalnego trybu życia. Założy kartę prowadzenia ciąży, w której będą dokonywane zapisy badań kontrolnych, stosowanych leków, konsultacji lekarzy innych specjalności.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

nisko ułożone łożysko

  Witam! Mam pytanie, mam ułożone nisko łożysko jestem w 17 tc. lekarz mi powiedział, że mam na siebie uważać, ale z tego wszystkiego zapomniałam zapytać w jaki sposób mam uważać co mogę robić a czego nie? Chodzi mi szczeólnie o ćwiczenia czy mogę je wykonywać czy nie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Justyna

  Ćwiczenia sobie podaruj lepiej i duży wysiłek ;)

  na twoim miejscu bym duzo odpoczywala no i przede wszystkim nie dzwigala , cwiczenia ? jakie cwiczenia masz na mysli ?

  witajcie! Ostatnio sobie kupiłam gazetę shape mama i tam są ćwiczenia dla kobiet w ciąży, podzielone są na trzy etapty, 1 ruchowe, 2 joga i 3 na oddychanie i rozciąganie, ale może macie rację na razie przestanę ćwiczyć. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

  I zero seksu, ale po rzetelnym USG z oceną odległości łożyska od szyjki. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Przed planowaną ciążą

Za rok będziemy starać się o dziecko! Jak powinny wyglądać moje przygotowania do ciąży? Proszę o radę. Kobieta, która chce zajść w ciążę powinna być zdrowa. Powinna wyleczyć wszelkie stany zapalne i to nie tylko w obrębie narządu rodnego, ale również w innych narządach, w tym wyleczyć zęby. Kobiety chore na choroby ogólnoustrojowe (takie, jak na przykład cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia, choroby tarczycy i inne) powinny skonsultować się z lekarzem, poinformować o planowaniu ciąży. Czasami wymagana jest zmiana leków lub wykonanie badań dodatkowych. Wszystkie kobiety w wieku rozrodczym na kilka miesięcy (zalecane 2) przed zajściem w ciążę powinny przyjmować kwas foliowy, w dawce 0,4 mg (lub większej, jeżeli istnieje taka potrzeba). Dobrze jest, o ile kobieta nie chorowała na różyczkę i nie była dotąd szczepiona, zaszczepić się. Podobnie warto zaszczepić się przeciwko wzwB. Przed planowaną ciążą warto skonsultować się z ginekologiem i zastosować się do jego zaleceń.
Copyright ©2006 ciaza.e-mama.eu. All rights reserved.
       www.ciaza.e-mama.eu/index.php?l=4477&p=2459
Zabawki Tiny Love Zabawki Matern Program Twoja Encyklopedia PWN 60 tysięcy haseł