Ginekolog odpowiada
Mętny mocz
seks po laparoskopii
nadmierna wydzielina
ciąza a latanie samolotem
Gronkowiec
Pytanie do Pana Doktora
do doktora Sławka nt. kosmetyków
POMIARY USG nieprawdłowe
DO DOKTORA SŁAWKA- "FARBOWANIE WŁOSÓW" PILNE!!!!!
Bol po oddaniu moczu- prosze o pomoc
Skurcze co 3 minuty.
! Szerokość Fałdu Karku !
Bardz wymiotuje w ciazy,zaczynam sie martwic
Jak długo podniesiona temperatura?
Pytanie o piersi
do Pana doktora
upławy
ból jajnika
zespół policystycznych jajników
Luteina i owulacja
długość szyjki macicy
Spasmophen w ciąży???
grypa żołądkowa
śluz o kolorze czerwonego grejfruta
ciąża bliźniacza
Torbiel a początek ciąży
jak długo krwawienie i skrzepy po porodzie?
Amoksycylina?
POŁÓG I SEX
Rzadkie współżycie
pływanie w ciąży
kiedy echo zarodka ?????
przytulanko
obciążenie glukozą
Skolioza


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
   Droga Czytelniczko, wkrótce zostaniesz mamą. Już teraz troszczysz się o swoje maleństwo. Udajesz się do lekarza, który będzie prowadził Cię przez tak ważny okres życia. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  Twój lekarz najpierw oceni wiek ciąży. Przyjęło się liczyć go od pierwszego dnia ostatniej miesiączki; chociaż tak naprawdę zapłodnienie nastąpiło nieco później (w fazie płodnej cyklu). Fizjologicznie ciąża trwa średnio około 40 tygodni od terminu wystąpienia ostatniej miesiączki, czyli 10 miesięcy księżycowych, tj. po 28 dni. Już na początku ciąży wyznacza się przewidywany termin porodu, jeśli znana jest dokładna data ostatniej miesiączki, a cykle miesiączkowe były regularne. Służy do tego tzw. reguła Naegelego: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące. Np. jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 1 stycznia to przewidywany termin porodu przypada na 8 października. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedynie termin orientacyjny i tylko około 5% ciężarnych rodzi w wyznaczonym terminie! W ustaleniu orientacyjnego terminu porodu pomocne są: data odczuwania pierwszych ruchów płodu oraz pomiary dziecka wykonane w czasie badania USG (najlepiej w pierwszej połowie ciąży). W zdecydowanej większości przypadków dziecko osiąga zdolność do samodzielnego pozamacicznego życia po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. U noworodka urodzonego przedwcześnie mogą wystąpić trudności adaptacyjne, tym większe im wcześniej dochodzi do porodu.

  Byłoby idealnie, gdyby kobieta zgłaszała się do lekarza przed planowaną ciążą. Pozwoliłoby to ocenić stan jej zdrowia, ustalić odpowiednie zalecenia, aby jak najlepiej przygotować organizm kobiety do czekającego go zadania. Życie jednak kieruje się własnymi prawami i większość kobiet zgłasza się do lekarza już w trakcie trwania ciąży. Domyślając się swego odmiennego stanu, pragną potwierdzić to przypuszczenie i znaleźć fachową opiekę.

  W czasie pierwszej wizyty lekarz prowadzący zapyta Cię o stan zdrowia Twój i Twojej rodziny, o przebyte ciąże, warunki, w jakich żyjesz i pracujesz, aby wykluczyć zagrożenia związane z obciążeniami rodzinnymi i zdrowotnymi. Udzieli Ci porady dotyczącej właściwego odżywiania się i prowadzenia racjonalnego trybu życia. Założy kartę prowadzenia ciąży, w której będą dokonywane zapisy badań kontrolnych, stosowanych leków, konsultacji lekarzy innych specjalności.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

Mętny mocz

  Panie Doktorze bardzo proszę o odpowiedz bo zaczełam się niepokoić.Zauważyłam dzisiaj że mój mocz jest mętny.Co to może oznaczać?Mieszkam w Anglii i nie mogę tu liczyć na żadne badania oprócz tych przewidzianych w grafiku :evil: Owszem miałam juz jedno badanie moczu tydzień temu ale papierkiem lakmusowym :shock: .Wynik był w normie.A pierwsze badanie krwi będe miała za 5 tygodni a jestem juz w 13 tygodniu.Dodam tylko że wczoraj wieczorem zaaplikowałam sobie Laktovaginal.Może to ma jakis związek.Pzepraszam że tak sie rozpisałam.I z góry dziękuję za odpowiedz.

   Ja jak byłam w ciąży i miałam mętny mocz, to lekarz wysyłał mnie na ponowne badanie moczu i raz była to infekcja dróg moczowych, a innym razem stwierdzono poprostu dużo bakterii i kazano pić dużo wody i to faktycznie pomagało. Np. I badanie miałam w piątek i był mętny mocz, od soboty zaczęłam pić dużo wody (1,5 l na dzień) a już przy drugim badaniu we wtorek wynik był dobry i mocz nie był mętny. Poprostu musisz go przefiltrować i pomaga w tym picie dużych ilości wody. Myślę też, że bez badania moczu nie obejdzie się, ale zobaczymy co napisze nasz pan doktor. Pozdrawiam. http://www.tik-tak.pl/forum/img/tickers/tickers14340.gif

  a ja mialam metny mocz i okazalo sie ze mam duzo skladnikow mineralnych...podejrzewam ze nic zlego sie nie dzieje u ciebie...czasami mocz bywa metny...ale co to za badanie papierkiem lakmusowym....badaja tylko odczyn ???? :shock:

  Tak,tylko odczyn.Jak ja to zobaczyłam(bo badanie odbywało się przy mnie)to nie wiedziałam czy śmiac sie czy płakać.W dodatku połozna (bo tu nie przez całą ciąze nie widzisz ginekologa nawet przy porodzie)po tym badaniu wylała mocz do zlewu,przepłukała słoiczek wodą i dała mi go na następne badanie.Nie wspomnę juz że nawet nie miał rękawiczek na sobie i nie umyła rąk.A jak ją zapytałam czy rozmiar dziecka 4,5 cm w 12 tyg to norma to ona zaczęłą czukać w ksiażkach.Ale nie znalazła.I taka osoba zajmuje sie tobą cała ciąze.A o zwykłym badaniu ginekologicznym tez mogę zapomnieć.I ostatnie usg bede miała w 21 tygodniu.Szkoda gadać. :cry:

  Acha-i dziękuję Wam za odpowiedzi-uspokoiłyście mnie.Zacznę dużo pić bo na nic innego nie mogę tu liczyć. :)

  Polecam żurawinę (może być w kapsułkach albo suszona i zaparzona) mnie pomogło!Więcej informacji na ten temat: forum ciąża

Niewydolność nerek a ciąża

Mam 35 lat, jestem dializowana; mam HBS(+) i HCV(+), mój partner też jest osobą dializowaną i ma też HBS(+), ale HCV(-). Czy może się ode mnie zarazić HCV przez stosunek? I czy osoba dializowana może zajść w ciążę? Kobieta z niewydolnością nerek, dializowana może zajść w ciążę. Jeżeli Pani planuje ciążę, to należy skonsultować się z lekarzem, czy nie ma przeciwwskazań i kiedy ewentualnie jest najlepszy do tego czas. Trzeba to zrobić koniecznie, ponieważ u kobiet z niewydolnością nerek mogą wystąpić poważne powikłania, zarówno dla zdrowia pacjentki, jak i dla przebiegu ciąży. Materiałem zakaźnym w przypadku wirusowego zapalenia wątroby typ C jest krew.
Copyright ©2006 ciaza.e-mama.eu. All rights reserved.
       www.ciaza.e-mama.eu/index.php?l=4354&p=4355
Zabawki Tiny Love Zabawki Matern Program Twoja Encyklopedia PWN 60 tysięcy haseł