Ginekolog odpowiada
Wyniki toxo, CMV, różyczka
Zaburzenia miesiączkowania?
ciąża- moja obsesja
INHALOL W CIĄŻY
czy to jakis problem z nerkami?
podroz samolotem w ciazy
gimekomastia
pytanie do pana doktora...
co na mdłości?
Proszę o i nterpretację wyników i co robić.
Urobilinogen wzmożony w czasie ciąży
diane35 a krwawienia
Jakie prawdopodobieństwo Ciąży ??
ciąża po odstawieniu Yasmin
ciala ketonowe. pyt do pana doktora
Niepewność i zakłopotanie...
lactovaginal a ciąża
pytanie do doktora WAŻNE
krępujący problem :-/
toksoplazmoza -Panie Doktorze proszę o interpretację wyniku
krzywy i twardy brzuch
brazowe uplawy...
ziele świetlika - okład na oko
Przepuklina po cieciu!
Interpretacja usg
Zwiekszona ilość białych krwinek
kilka krotkich pytan
badanie moczu
Czym różni się znieczulenie wewnątrzoponowe od dolędźwiowego
folik
KARMIENIE PIERSIA a HPV, i CC
bol i twardnienie w prawej czesci podbrzusza
cytologia/pilne
pytanie do doktora slawka
Cholestaza


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
   Droga Czytelniczko, wkrótce zostaniesz mamą. Już teraz troszczysz się o swoje maleństwo. Udajesz się do lekarza, który będzie prowadził Cię przez tak ważny okres życia. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  Twój lekarz najpierw oceni wiek ciąży. Przyjęło się liczyć go od pierwszego dnia ostatniej miesiączki; chociaż tak naprawdę zapłodnienie nastąpiło nieco później (w fazie płodnej cyklu). Fizjologicznie ciąża trwa średnio około 40 tygodni od terminu wystąpienia ostatniej miesiączki, czyli 10 miesięcy księżycowych, tj. po 28 dni. Już na początku ciąży wyznacza się przewidywany termin porodu, jeśli znana jest dokładna data ostatniej miesiączki, a cykle miesiączkowe były regularne. Służy do tego tzw. reguła Naegelego: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące. Np. jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 1 stycznia to przewidywany termin porodu przypada na 8 października. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedynie termin orientacyjny i tylko około 5% ciężarnych rodzi w wyznaczonym terminie! W ustaleniu orientacyjnego terminu porodu pomocne są: data odczuwania pierwszych ruchów płodu oraz pomiary dziecka wykonane w czasie badania USG (najlepiej w pierwszej połowie ciąży). W zdecydowanej większości przypadków dziecko osiąga zdolność do samodzielnego pozamacicznego życia po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. U noworodka urodzonego przedwcześnie mogą wystąpić trudności adaptacyjne, tym większe im wcześniej dochodzi do porodu.

  Byłoby idealnie, gdyby kobieta zgłaszała się do lekarza przed planowaną ciążą. Pozwoliłoby to ocenić stan jej zdrowia, ustalić odpowiednie zalecenia, aby jak najlepiej przygotować organizm kobiety do czekającego go zadania. Życie jednak kieruje się własnymi prawami i większość kobiet zgłasza się do lekarza już w trakcie trwania ciąży. Domyślając się swego odmiennego stanu, pragną potwierdzić to przypuszczenie i znaleźć fachową opiekę.

  W czasie pierwszej wizyty lekarz prowadzący zapyta Cię o stan zdrowia Twój i Twojej rodziny, o przebyte ciąże, warunki, w jakich żyjesz i pracujesz, aby wykluczyć zagrożenia związane z obciążeniami rodzinnymi i zdrowotnymi. Udzieli Ci porady dotyczącej właściwego odżywiania się i prowadzenia racjonalnego trybu życia. Założy kartę prowadzenia ciąży, w której będą dokonywane zapisy badań kontrolnych, stosowanych leków, konsultacji lekarzy innych specjalności.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

Urobilinogen wzmożony w czasie ciąży

  Panie doktorze w poprzedniej ciązy podczas każdego badania moczu wychodził wzm urobilinogen po porodzie wszystko wróciło do normy. Obecnie jestem w 16 tyg. ciąży i w ostatnim wyniku badań moczu sytuacja sie powtarza. Czy to świadczy o czymś? Dlaczego tylko podczas ciaży mam wzm urobilinogen? Dodam że na karteczce z wynikiem jest tylko napisane urobilinogen: wzm Bardzo dziekuję za odpowiedź.

  Bez znaczenia - czasem tak bywa. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Jednakowe grupy krwi rodziców a zdrowie dziecka

Czy kobieta może zajść w ciąże i urodzić zdrowe dziecko, gdy jej partner ma taką samą grupę krwi jak ona? Takie same grupy krwi u rodziców nie mają żadnego wpływu na występowanie wad u dziecka.
Copyright ©2006 ciaza.e-mama.eu. All rights reserved.
       www.ciaza.e-mama.eu/index.php?l=2906&p=2933
Zabawki Tiny Love Zabawki Matern Program Twoja Encyklopedia PWN 60 tysięcy haseł