Ginekolog odpowiada
różnica wieku ciąży z usg a datą ost. miesiączki
Proszę o PORADĘ Doktorze
ból jajników a ciąża
Położenie miednicowe
Abothyl
infekcje pęcherza w ciąży
Prawidłowy poziom Beta HCG?
słabe wyniki badań:-(
Krwawienie po łyżeczkowaniu
farby olejne i inne w trakcie ciązy
skurcze i bóle brzucha
niepotrzebne badania?
FLOXAL
WIZYTA U GINEKOLOGA I NAPAR Z NAGIETKA
Kiedy na USG, żeby zobaczyć pracujące serducho?
jakie ćwiczenia w ciąży
szpital, a brak ubezpieczenia
Krótka szyjka a sex
ZESPÓŁ RAYNAUD w ciąży
Komary
stosowanie leków w ciąży
wyniki morfologii
za dużo wód?
Cytomegalia - ostra faza zakażenia w 12 t.c.
wymioty i ból dziąseł
hartowanie brodawek
Ciąża po częściowej resekcji tarczycy
Analiza wyników
senes w ciąży??
skurcze!!!
USR
żołądek po stronie prawej??
Oznaki porodu????
ach te papierochy
Czy mogę wziąć wapno?


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
   Droga Czytelniczko, wkrótce zostaniesz mamą. Już teraz troszczysz się o swoje maleństwo. Udajesz się do lekarza, który będzie prowadził Cię przez tak ważny okres życia. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  Twój lekarz najpierw oceni wiek ciąży. Przyjęło się liczyć go od pierwszego dnia ostatniej miesiączki; chociaż tak naprawdę zapłodnienie nastąpiło nieco później (w fazie płodnej cyklu). Fizjologicznie ciąża trwa średnio około 40 tygodni od terminu wystąpienia ostatniej miesiączki, czyli 10 miesięcy księżycowych, tj. po 28 dni. Już na początku ciąży wyznacza się przewidywany termin porodu, jeśli znana jest dokładna data ostatniej miesiączki, a cykle miesiączkowe były regularne. Służy do tego tzw. reguła Naegelego: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące. Np. jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 1 stycznia to przewidywany termin porodu przypada na 8 października. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedynie termin orientacyjny i tylko około 5% ciężarnych rodzi w wyznaczonym terminie! W ustaleniu orientacyjnego terminu porodu pomocne są: data odczuwania pierwszych ruchów płodu oraz pomiary dziecka wykonane w czasie badania USG (najlepiej w pierwszej połowie ciąży). W zdecydowanej większości przypadków dziecko osiąga zdolność do samodzielnego pozamacicznego życia po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. U noworodka urodzonego przedwcześnie mogą wystąpić trudności adaptacyjne, tym większe im wcześniej dochodzi do porodu.

  Byłoby idealnie, gdyby kobieta zgłaszała się do lekarza przed planowaną ciążą. Pozwoliłoby to ocenić stan jej zdrowia, ustalić odpowiednie zalecenia, aby jak najlepiej przygotować organizm kobiety do czekającego go zadania. Życie jednak kieruje się własnymi prawami i większość kobiet zgłasza się do lekarza już w trakcie trwania ciąży. Domyślając się swego odmiennego stanu, pragną potwierdzić to przypuszczenie i znaleźć fachową opiekę.

  W czasie pierwszej wizyty lekarz prowadzący zapyta Cię o stan zdrowia Twój i Twojej rodziny, o przebyte ciąże, warunki, w jakich żyjesz i pracujesz, aby wykluczyć zagrożenia związane z obciążeniami rodzinnymi i zdrowotnymi. Udzieli Ci porady dotyczącej właściwego odżywiania się i prowadzenia racjonalnego trybu życia. Założy kartę prowadzenia ciąży, w której będą dokonywane zapisy badań kontrolnych, stosowanych leków, konsultacji lekarzy innych specjalności.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

różnica wieku ciąży z usg a datą ost. miesiączki

  Witam Panie doktorze w kwietniu wzięłam pierwsze i ostatnie opakowanie pigułek Cilest (nie chciałam kontynuować), miesiączke dostałam 1 czerwca (miesiaczki miewałam nieregularne) do tej pory nie mam miesiączki zrobiłam test wyszedł pozytywny. Lekarz na pierwszej wizycie potwierdził ciąże i wyliczył po dacie ost. mies. że jest to 9 tydz. ciąży. Miałam 3 dniowe niewielkie brunatne plamienia, poprosiłam o usg, dzisiaj lekarz w czasie usg stwierdził, ze ciąża nie rozwija się prawidlowo bowiem z obliczeń usg wychodzi że jest to 6 tydzień ciąży a nie 9 jak Pan doktor obliczył. Widziałam bijące serduszko. Proszę mi powiedzieć czy moze tak byc że rzeczywiście jest to 6 tydzień ciaży a nie 9 jak wynika z obliczeń ost. miesiączki. Czy Cilest mógł rozregulować moje i tak nieregularne cykle i stad ta różnica wieku ciąży pomiędzy usg a datą ost. mies. ?

  Hej, Nie jestem lekarzem, ale na moje oko jest ok. Lekarze liczą od daty ostatniej m-czki, a przecież zapłodnienie następuje 2-3 tygodnie później (zależy od cyklu). Ja też w/g m-czki jestem w 7 tygodniu, a tak "naprawdę" w 5-tym i trochę. Kiedy lekarz robił mi USG potwierdził wiek zarodka nie od daty m-czki, tylko od przybliżonej daty zapłodnienia czyli +2 tygodnie. jeśli takie podejście jest niewłaściwe to chyba też powinnam się zacząć niepokoić :-(

  No właśnie, z tego co wiem to wiek ciaży przyjmuje sie po dacie ostatniej mies. ale + - 2 tygodnie. Nie rozumiem dlaczego ten lekarz tak mnie nastraszył. oczywiście potem zaczął mnie przepraszać i odwołał wszystko co powiedział bo zobaczył bijace serducho i stwierdził, że jednak wszystko jest ok, że mam się nie martwić itd. Wydaje mi się, że miałam do czynienie ze zwykłym konowałem, ktory prawdopodobnie nawet nie potrafi obslugiwać usg. Wyobraxcie sobie, ze kazał mi przyjść na oddzial w celu wykonania zabiegu bo ciąża jest nieprawidłowa a jak go zapytałam a co z sercem nie ma to wtedy powiedzial zobaczymy i znalazl poczym powiedezial"przepraszam odwołuję wzystko co wcześniej powiedzialem, ciąża żyje, prosze przyjść za tydzień na kontrolne usg" Bardzo to wszystko przeżylam, ale ponieważ mam już 2 dzieci to wiem, z jakimi lekarzami ma sie często do czynienia. Z moją pierwszą dzidzią było tak, ze lekarz na pierwszym usg zobaczył pusty pęcherzyk i powiedzial że mam zaburzenia hormonalne więc przepisze mi tabletki na wywołanie miesiączki, dobrze że się na to nie zgodzilam i poszlam do innego lekarza. Dziś córka ma prawie 7 latek i jest kochanym mądrym dzieckiem. To wszystko dowodzi tego, ze lekarze ginekolodzy w Polsce są w większości bardzo ale to bardzo niedouczeni, piszę to z pełną odpowiedzialnością. Mama dwójeczki (niedlugo trójeczki) dzieci :)

  Bylam wczoraj u ginekologa i mialam robione usg. Wiele lekarzy mowi, ze wiec ciazy liczy sie zawsze od 1 dnia ostatniej miesiaczki. Ja mialam ostatnia 18.06, czyli 7 tydzien. Lekarz powiedzial ze wedlug usg wyglada na ciaze 6.5tyg wiec jest ok. Mysle, ze 3 tyg roznicy moga byc klopotem- moze to wskazywac na to, ze dzidzia sie zle rozwija... Ale trzeba byc dobrej mysli!

  Co to za lekarz??To jakies chore!!!Czy niektorzy lekarze naprawde nie zdaja sobie sprawy jak BARDZO my to przezywamy i liczymy na ich pomoc i porade!!!Koszmar!!!Zmien lekarza koniecznie!Jestes naprawde dzielna!Nie daj sie!!!I powodzenia!!!

   Mamabeata skoro bije serduszko to myślę że z dzidzia wszystko ok gdyby coś było nie tak to na USG nie byłoby widać tętna a wiekiem ciąży sie nie przejmuj ;)Więcej informacji na ten temat: forum ciąża

Tyłozgięcie macicy

Dzien dobry. Chciałam się dowiedzieć, czy mogę mieć tyłozgięcie macicy. Mam 18 lat i za każdym razem bardzo bolesne regularne miesiączki . Macica jest zawsze w przodozgięciu albo w tyłozgięciu. Równie dobrze może więc Pani mieć macicę w tyło- jak i przodozgięciu. Jakie jest położenie macicy w Pani przypadku, radzę zapytać ginekologa po badaniu.
Copyright ©2006 ciaza.e-mama.eu. All rights reserved.
       www.ciaza.e-mama.eu/index.php?l=1701&p=1701
Zabawki Tiny Love Zabawki Matern Program Twoja Encyklopedia PWN 60 tysięcy haseł