Ginekolog odpowiada
Urospet w 1 m-cu ciazy??
Aaliyah poradz proszę.
Aaliyah prosze odpowiedz!! Badanie moczu! PILNE
Kaprogest - pilne!
częstoskurcz napadowy a ciąża
test na toxo
Proszę o interpretację wyników
Diana 35
LUTEINA - jak dlugo??
Jakie leki?
czy brac zelazo?
mam wilka prosbe
ciąża? poronienie prosze o wypowiedzi......................
Panie Doktorze proszę o poradę .
Dwa powody do niepokoju
Proszę o interpretację wyników badania USG
ruchy dziecka
Farby a ciąża
Badanie przezierności karkowej
Czy iść na kolejne USG czy inne badanie???
Ibuprom i Voltaren
czy można wypalać w ciąży zmiany wirusowe na skórze?
Ból a oddawanie moczu
przewlekła niewydolność żylna
Do Doktora=)
Doradźcie proszę
rutinoscorbin w ciąży?????
Śladowe białko w moczu oraz krwinki czerwone i białe...
szwy rozpuszczalne?
badanie na okreslenie jaki rodzaj grzyba mam
wyniki wybranych badan hormonalnych
wynik toxo oraz usg
czy fakt ze mam kota musi oznaczac toxoplazmozę i kłopoty
CHOROBA DNA OKA A WSKAZANIE DO CESARSKIEGO CIĘCIA
OZNAKI PORODU


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
   Droga Czytelniczko, wkrótce zostaniesz mamą. Już teraz troszczysz się o swoje maleństwo. Udajesz się do lekarza, który będzie prowadził Cię przez tak ważny okres życia. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  Twój lekarz najpierw oceni wiek ciąży. Przyjęło się liczyć go od pierwszego dnia ostatniej miesiączki; chociaż tak naprawdę zapłodnienie nastąpiło nieco później (w fazie płodnej cyklu). Fizjologicznie ciąża trwa średnio około 40 tygodni od terminu wystąpienia ostatniej miesiączki, czyli 10 miesięcy księżycowych, tj. po 28 dni. Już na początku ciąży wyznacza się przewidywany termin porodu, jeśli znana jest dokładna data ostatniej miesiączki, a cykle miesiączkowe były regularne. Służy do tego tzw. reguła Naegelego: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące. Np. jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 1 stycznia to przewidywany termin porodu przypada na 8 października. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedynie termin orientacyjny i tylko około 5% ciężarnych rodzi w wyznaczonym terminie! W ustaleniu orientacyjnego terminu porodu pomocne są: data odczuwania pierwszych ruchów płodu oraz pomiary dziecka wykonane w czasie badania USG (najlepiej w pierwszej połowie ciąży). W zdecydowanej większości przypadków dziecko osiąga zdolność do samodzielnego pozamacicznego życia po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. U noworodka urodzonego przedwcześnie mogą wystąpić trudności adaptacyjne, tym większe im wcześniej dochodzi do porodu.

  Byłoby idealnie, gdyby kobieta zgłaszała się do lekarza przed planowaną ciążą. Pozwoliłoby to ocenić stan jej zdrowia, ustalić odpowiednie zalecenia, aby jak najlepiej przygotować organizm kobiety do czekającego go zadania. Życie jednak kieruje się własnymi prawami i większość kobiet zgłasza się do lekarza już w trakcie trwania ciąży. Domyślając się swego odmiennego stanu, pragną potwierdzić to przypuszczenie i znaleźć fachową opiekę.

  W czasie pierwszej wizyty lekarz prowadzący zapyta Cię o stan zdrowia Twój i Twojej rodziny, o przebyte ciąże, warunki, w jakich żyjesz i pracujesz, aby wykluczyć zagrożenia związane z obciążeniami rodzinnymi i zdrowotnymi. Udzieli Ci porady dotyczącej właściwego odżywiania się i prowadzenia racjonalnego trybu życia. Założy kartę prowadzenia ciąży, w której będą dokonywane zapisy badań kontrolnych, stosowanych leków, konsultacji lekarzy innych specjalności.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

temperatura ciala w pierwszych tygodniach ciazy.

  Witam. Mam pytanie odnosnie temperatury ciala w pierwszych tygodniach ciazy? Podobno, jezeli doszlo do zaplodnienie, przez pierwsze 2,3 tygodnie temperatura ciala powinna byc podwyzszona. A czy jest mozliwosc aby temperatura byla normalna? Tzn. 36,6 ? Mam nieregularne cykle, dwa tyghodnie po wspolzyciu mierzylam temperature ciala, w dniu spodziewanej miesiaczki. Temperatura byla w normie, jednka okres rowniez nie wystapil? Nie wiem czy stan taki jest spowodowany anomaliami w organizmie czy ewentualna ciaza? bo przeciez w drugiej polowie cyklu, do dnia wystapienia krwawienia temperatura powinna byc podwyzszona. z gory dziekuje za odpowiedz

  Są kobiety ktore cała ciążę mają normalną temperaturę ;)

  Wartości temparatury sa niestety bardzo niejednoznaczne - nie opieram się na nich w ogóle. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Pierwsze badanie piersi

Chciałabym się dowiedzieć, kiedy powinno się przeprowadzić pierwsze badanie piersi, jak ono wygląda i ile kosztuje? Istnieją różne badania gruczołów piersiowych. Wykonuje się je, jeżeli są ku temu wskazania (wyczuwalna zmiana, obciążony wywiad rodzinny, badania profilaktyczne). Do badań gruczołów sutkowych należą: samobadanie piersi (w poradniach dla kobiet są dostępne ulotki jak przeprowadzać), badanie palpacyjne przez lekarza, badanie ultrasonograficzne (z zastosowaniem ultradźwięków), mammografia (prześwietlenie rtg). Badania USG i mammografia są (o ile są lekarskie wskazania do ich wykonania), refundowane przez NFZ. Można je również wykonać w różnych spółdzielniach. Ceny badań nie są stałe.
Copyright ©2006 ciaza.e-mama.eu. All rights reserved.
       www.ciaza.e-mama.eu/index.php?l=1613&p=2422
Zabawki Tiny Love Zabawki Matern Program Twoja Encyklopedia PWN 60 tysięcy haseł