Ginekolog odpowiada
hartowanie brodawek
Ciąża po częściowej resekcji tarczycy
Analiza wyników
senes w ciąży??
skurcze!!!
USR
żołądek po stronie prawej??
Oznaki porodu????
ach te papierochy
Czy mogę wziąć wapno?
Częste oddawanie moczu
Biometria płodu 39 tydzień
Brązowy śluz
temperatura ciala w pierwszych tygodniach ciazy.
choroba wrzodowa a ciąża
Wyniki badań
Typowe pytanko
termin porodu
Czy można przedawkować kwas foliowy?
test obciążenia glukozą-wyniki
położenie miednicowe
Ferrum Lek
Miesniak a rozlegulowanie cyklu i problemy z zajscie w ciaze
Cytologia w ciąży i inne..
zapalenie krtani w ciąży
jak rozpoznac owulacje
Ból = owulacja??
ja już nic nie rozumiem, co się ze mną dzieje???
karmienie piersią a farbowaniw włosów
Leukocyty w moczu
Proszę o pomoc – słuch, obniżone napięcie mięśniow
zbliżająca się owulacja
prawy jajnik - koniec 10 tyg.
problem z zajsciem w ciaze
Bank komórek macierzystych


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
   Droga Czytelniczko, wkrótce zostaniesz mamą. Już teraz troszczysz się o swoje maleństwo. Udajesz się do lekarza, który będzie prowadził Cię przez tak ważny okres życia. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  Twój lekarz najpierw oceni wiek ciąży. Przyjęło się liczyć go od pierwszego dnia ostatniej miesiączki; chociaż tak naprawdę zapłodnienie nastąpiło nieco później (w fazie płodnej cyklu). Fizjologicznie ciąża trwa średnio około 40 tygodni od terminu wystąpienia ostatniej miesiączki, czyli 10 miesięcy księżycowych, tj. po 28 dni. Już na początku ciąży wyznacza się przewidywany termin porodu, jeśli znana jest dokładna data ostatniej miesiączki, a cykle miesiączkowe były regularne. Służy do tego tzw. reguła Naegelego: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące. Np. jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 1 stycznia to przewidywany termin porodu przypada na 8 października. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedynie termin orientacyjny i tylko około 5% ciężarnych rodzi w wyznaczonym terminie! W ustaleniu orientacyjnego terminu porodu pomocne są: data odczuwania pierwszych ruchów płodu oraz pomiary dziecka wykonane w czasie badania USG (najlepiej w pierwszej połowie ciąży). W zdecydowanej większości przypadków dziecko osiąga zdolność do samodzielnego pozamacicznego życia po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. U noworodka urodzonego przedwcześnie mogą wystąpić trudności adaptacyjne, tym większe im wcześniej dochodzi do porodu.

  Byłoby idealnie, gdyby kobieta zgłaszała się do lekarza przed planowaną ciążą. Pozwoliłoby to ocenić stan jej zdrowia, ustalić odpowiednie zalecenia, aby jak najlepiej przygotować organizm kobiety do czekającego go zadania. Życie jednak kieruje się własnymi prawami i większość kobiet zgłasza się do lekarza już w trakcie trwania ciąży. Domyślając się swego odmiennego stanu, pragną potwierdzić to przypuszczenie i znaleźć fachową opiekę.

  W czasie pierwszej wizyty lekarz prowadzący zapyta Cię o stan zdrowia Twój i Twojej rodziny, o przebyte ciąże, warunki, w jakich żyjesz i pracujesz, aby wykluczyć zagrożenia związane z obciążeniami rodzinnymi i zdrowotnymi. Udzieli Ci porady dotyczącej właściwego odżywiania się i prowadzenia racjonalnego trybu życia. Założy kartę prowadzenia ciąży, w której będą dokonywane zapisy badań kontrolnych, stosowanych leków, konsultacji lekarzy innych specjalności.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

Leukocyty w moczu

  Panie doktorze. proszę o pomoc. Dziś zrobiłam badanie moczu, jestem w ciąży i bardzo mnie te wyniki zmartwiły gdyż niecały miesiąc temu wszystko bylo w porządku. A obecne wyniki nawet nie potrafie poprawnie zinterpretowac, wiem tylko ze nie sa dobre a na dodatek mam bakterie coli, dodam ze chorowalam wczesniej na zapalenie pecherza moczowego i chyba wciaz sie nie wyleczyl, dodatkowo leczylam sie z powodu zapalenia pochwy bodajze drozdzycy, poniewaz u mnie to dosc czesto powraca. Prosiłabym o interpretacje wyników:( glu negative Bil negative KET 1.5 mmol/L SG >=1.030 pH 6.0 PRO negative UBG 3.2 umol/L NIT positive BLD negative LEU Ca 500 Leu/uL Serdecznie dziekuję.Sylwia

  Lekocyty w badaniu ogólnym. Brak oceny osadu moczu - tam należy szukać ew. bakterii, nie wiem dlaczego nie wykonano tej częsci badania. Badanie do powtórzenia ( może w innym miejscu ), ale bez drastycznego pośpiechu. SW

  Ocena osadu moczu zostala wykonana, ale nie mam jej w formie elektronicznej tylko slownej.Wiem od lekarza ktory przeprowadzal badania ze bakterie coli wystepuje w moczu, natomiast ilosc innych substancji wynikajacych z badania osadu sa prawidlowe.Zastosuje sie do Pana zalecen i jutro wykonam nastepne badanie gdzie indziej.Czy przy pewności ze bakterie coli wystepuja,o czym dzis zostalam poinformowana,nadal nie musze sie zbytnio martwic? Kupilam dzis tabletki z żurawiną gdyż wiem ze w tym stanie są one wskazane. Czy moge je zażywać? Czy są jakies przeciwskazania? Dziekuję za odpowiedź.:)

  Wykonalam nowe badania wyniki sa nastepujace: Glu Negative Bil negative Ket negative Sg 1.010 pH 7.0 Pro Negative UBG 3.2 umol/L Nit negative Bld negative Leu Ca15 Leu/uL bakterie e.coli bakterie 4(+) nabłonki plaskie 1-2 Dodam że dzień przed na wieczór zażyłam tabletkę z wyciągu z żurawiny. Skąd taka rożnica w ilości leukocytów?

  Lekocyty juz bez znaczenia. natomiast z racji duzej ilości bakteri - 4 plusy, potrzebna będzie mocniejsza terapia - Furagin 3 x 2 tab. Dziwi mnie dlaczego w badaniu ogólnym moczu pada identyfikacja gatunkowa bakterii - od tego jest posiew moczu z antybiogramem i takie badanie bym zrobił. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Konflikt krwi?

Jeśli ja mam krew ARH-, a mąz Arh+ , to czy wszystko jest dobrze? Nie ma złych grup krwi. W przypadku gdy kobieta z grupą Rh minus jest w ciąży, a jej mąż ma grupę Rh dodatnią, należy kontrolować, czy nie doszło do powstania przeciwciał i odpowiednio to monitorować, jak również, o ile urodzi się dziecko z grupą Rh dodatnią zastosować profilaktykę konfliktu serologicznego.
Copyright ©2006 ciaza.e-mama.eu. All rights reserved.
       www.ciaza.e-mama.eu/index.php?l=1587&p=1642
Zabawki Tiny Love Zabawki Matern Program Twoja Encyklopedia PWN 60 tysięcy haseł