Ginekolog odpowiada
juz sama nie wiem???
rigevidon czy mógł zaszkodzić??czy to co innego??
WYJAZD NA WCZASY
Panie doktorze prosze o pomoc
Czy to objawy poronienia?
ciąża
kot chory na toxo a ciąża
ciaza blizniacza?
w jakim czasie od porodu można wspolzyc??
Łożysko
DRUGI DZIDZIUŚ!!!
prosze o pomoc w zinterpretowaniu wynikow
Badanie moczu
wymiary
Czy jednak zacząc brać duphaston?
Luteina-po ilu dniach miesiaczka?
Zaparcia i leki
Dziwne bóle...
nie wiem co jest.....
basen w czasie ciąży
co o tym myslec???
co daje badanie moczu??
Olejek rycynowy - pytanie pół żartem pół serio :)
cukier 2,5 co to oznacza?
ćwiczenia Kegla a ciąża zagrożona
bóle podbrzusza a planowana ciąża
ciąża?
ciemieniucha
Spóznia mi się okres?
Krążek
czy to moze byc cos powaznego?
dziewczyny prosze o pomoc!!
badanie ginekoligiczne podczas ciazy
Nieszczęsne nałogi
znieczulenie podczas szycia


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
   Droga Czytelniczko, wkrótce zostaniesz mamą. Już teraz troszczysz się o swoje maleństwo. Udajesz się do lekarza, który będzie prowadził Cię przez tak ważny okres życia. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  Twój lekarz najpierw oceni wiek ciąży. Przyjęło się liczyć go od pierwszego dnia ostatniej miesiączki; chociaż tak naprawdę zapłodnienie nastąpiło nieco później (w fazie płodnej cyklu). Fizjologicznie ciąża trwa średnio około 40 tygodni od terminu wystąpienia ostatniej miesiączki, czyli 10 miesięcy księżycowych, tj. po 28 dni. Już na początku ciąży wyznacza się przewidywany termin porodu, jeśli znana jest dokładna data ostatniej miesiączki, a cykle miesiączkowe były regularne. Służy do tego tzw. reguła Naegelego: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące. Np. jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 1 stycznia to przewidywany termin porodu przypada na 8 października. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedynie termin orientacyjny i tylko około 5% ciężarnych rodzi w wyznaczonym terminie! W ustaleniu orientacyjnego terminu porodu pomocne są: data odczuwania pierwszych ruchów płodu oraz pomiary dziecka wykonane w czasie badania USG (najlepiej w pierwszej połowie ciąży). W zdecydowanej większości przypadków dziecko osiąga zdolność do samodzielnego pozamacicznego życia po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. U noworodka urodzonego przedwcześnie mogą wystąpić trudności adaptacyjne, tym większe im wcześniej dochodzi do porodu.

  Byłoby idealnie, gdyby kobieta zgłaszała się do lekarza przed planowaną ciążą. Pozwoliłoby to ocenić stan jej zdrowia, ustalić odpowiednie zalecenia, aby jak najlepiej przygotować organizm kobiety do czekającego go zadania. Życie jednak kieruje się własnymi prawami i większość kobiet zgłasza się do lekarza już w trakcie trwania ciąży. Domyślając się swego odmiennego stanu, pragną potwierdzić to przypuszczenie i znaleźć fachową opiekę.

  W czasie pierwszej wizyty lekarz prowadzący zapyta Cię o stan zdrowia Twój i Twojej rodziny, o przebyte ciąże, warunki, w jakich żyjesz i pracujesz, aby wykluczyć zagrożenia związane z obciążeniami rodzinnymi i zdrowotnymi. Udzieli Ci porady dotyczącej właściwego odżywiania się i prowadzenia racjonalnego trybu życia. Założy kartę prowadzenia ciąży, w której będą dokonywane zapisy badań kontrolnych, stosowanych leków, konsultacji lekarzy innych specjalności.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

w jakim czasie od porodu można wspolzyc??

  BO minelo od porodu 5 tygodni i nie wiem czy juz mozna czy jeszcze lepiej sie wstrzymac

  jeśli nie masz już żadnego krwawienia to możesz spokojnie ja współżyłam już 4 tygodnie po bo szybko skonczyło mi sie krwawienie :wink:

  Zalecane jest dopiero po wizycie kontrolnej - mozna ją przyspieszyć. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Ciąża tuż po odstawieniu pigułek

Po miesiącu od odstawienia nie dostałam pierwszej planowej miesiączki (parodniowe opóźnienie), i możliwe jest że mogłam zajść w ciążę. Chciałabym się dowiedzieć, jakie może być ryzyko powikłań z racji tak krótkiej przerwy między przyjmowaniem pigułek i tak szybkiego po tym zajścia w ciążę. Słyszałam o ciąży mnogiej, ale czy istnieją jeszcze inne komplikacje? Po odstawieni tabletek antykoncepcyjnych może być różnie. Zależy to trochę od Pani naturalnej płodności. Najczęściej przyczyną opóźnienia w wystąpieniu miesiączki jest nie ciąża, ale przystosowywanie się Pani organizmu do stanu nie przyjmowania tabletek. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych nie ma wpływu na przebieg ciąży. Czasami nawet podaje się te preparaty u kobiet, które chca zajść w ciążę, jako przygotowanie do leczenia - stymulacji owulacji.
Copyright ©2006 ciaza.e-mama.eu. All rights reserved.
       www.ciaza.e-mama.eu/index.php?l=1517&p=1529
Zabawki Tiny Love Zabawki Matern Program Twoja Encyklopedia PWN 60 tysięcy haseł